Zmiany w prawie dotyczącym przemytu papierosów i alkoholu w Norwegii.

Człowiek to istota niesłychanie skomplikowana, ale i wrażliwa jednocześnie. Mamy swoje przyzwyczajenia, pieczołowicie zbierane przez całe życie. Do całego zbioru czynności wykonywanych w czasie egzystencji są także, niestety nałogi. A jak już raz się zacznie i uzależni od przykładowo alkoholu, czy papierosów to niesłychanie ciężko skończyć. Zwłaszcza, jeśli mieszka się w Norwegii.

W związku z rosnącym przemytem alkoholu i papierosów w Norwegii, partia rządząca zapowiedziała zmiany w prawie, które pozwolą na dłuższy czas przechowywania tak zwanych „wrażliwych danych” obywateli.

Informacje na temat państw europejskich znaleźć można w artykule: Holenderski zawód. Wakaty dla Polaków w Holandii.

Jak pokazują Statystyki Norweskiego Urzędu Celnego w ostatnim roku wzrosły o 30 proc. zatrzymania przemytników na granicach. Wniosek jest taki, iż wciąż wzrasta skala przemytu tych artykułów do Norwegii. Działania celników na granicach, zatrzymywanie kilkunastu samochodów wyładowanych nielegalnymi produktami w każdym miesiącu, a także wyroki sądowe i mandaty będące konsekwencją zatrzymań nie odstraszają coraz sprytniejszych przemytników.

Przyzwyczajenia i nałogi kontra polityka

Jan Bøhler z Parlamentarnej Komisji Sprawiedliwości, będący przedstawicielem rządzącej Partii Pracy (Ap) zdecydowanie popiera postulaty Norweskiej Służby Celnej, które wnioskują o zwiększenie uprawnień, koniecznych do bardziej skutecznej walki z rosnącym przemytem. Służby oczekują większych nakładów finansowych z budżetu państwa, które pozwolą na lepsze wyposażenie przejść granicznych. Potrzebny jest nowoczesny sprzęt, więcej kamer oraz zaawansowanej elektroniki. Obecny stan prawny, zdaniem celników nie pozwala na skuteczne działania monitoringowe granic. Konieczne są zmiany okresu przechowywania danych o numerach rejestracyjnych samochodów, które przekraczają przejścia graniczne.

Zarówno politycy, jak i obywatele Norwegii chcą ograniczenia przemytu granicznego artykułów nielegalnych. Ostatecznie leży to w interesie budżetu państwa, a także zdrowia jego mieszkańców.

Zachęcam do przeczytania artykułu: Przykręcanie kurka. Rodzina królewska w Belgii i jej uprawnienia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>