Wyprawa po skarb, czyli gdzie najwięcej możemy zarobić

UK_inheritance

Ekonomiści cały czas analizują zachodnie rynku pracy. Dzieje się tam bardzo dużo, stąd też aby nadążyć za zmianami jakie zachodzą w Europie trzeba być na bieżąco ze wszystkimi przepisami prawnymi, podatkowymi i prawa pracy. Stary Kontynent przeżywa prawdziwy rozkwit przemysłowy. Kryzys zdaje się powoli odchodzić w niepamięć, a co za tym idzie ludzie chętniej emigrują za pracą. Gdzie obecnie można liczyć na najwyższe zarobki? Gdzie najłatwiej o zatrudnienie i gdzie najbardziej opłaca się wyjechać?

Krajów, które chętnie zatrudniają zagranicznych pracowników nie sposób policzyć. Polacy niemal w każdym zakątku Europy znajdą pracę dla siebie. A wszystko to dzięki zaangażowaniu i doświadczeniu jakie cechuje naszych rodaków. Nie sposób nie zauważyć jak wiele zmieniło się od momentu gdy kraje takie jak Irlandia, Niemcy czy Norwegia otworzyły dla naszych pracowników swoje rynki pracy. Czas przeznaczony na pracę za granicą już przynosi wymierne skutki zarówno dla naszych obywateli jak i dla całego kraju.

Wystarczy popatrzeć na mapę migracyjną Polaków. Początkowo wyjeżdżali oni na południe Europy, ale z czasem kiedy państwa zachodnie umacniały się gospodarczo, kierunek naszych rodaków skierował się w stronę Wysp Brytyjskich, Niemiec i Holandii. Taki trend utrzymuje się aż do tej pory, choć patrząc na rozwój Skandynawii można się zastanawiać, czy za chwilę większa liczba osób nie będzie poszukiwała pracy na północy kontynentu.

„Poszukiwanie skarb Wikingów” jak często mówi się o pracy na norweskich platformach wiertniczych to praca dla odważnych i bardzo silnych osób. Jedna z bardziej wymagających profesji już nie raz zebrała śmiertelne żniwo, a mimo wszystko to właśnie tutaj najchętniej chcą pracować Polacy. Wynagrodzenie jest bardzo wysokie, do tego można liczyć na dodatkowe premie i dodatki płacowe.

Norwegowie z otwartymi ramionami przyjmują polskich pracowników fizycznych, bo mają pewność, że dzięki ich zaangażowaniu i umiejętnością mogą wiele zyskać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>